Klub jest drugim po warsztatach krokiem w rozwoju Telemacha – inicjatwy, której zadaniem jest wspierać mężczyzn w doskonaleniu siebie, by byli jak najlepszymi ojcami, menedżerami i obywatelami. By skutecznie wspierać mężczyzn w stawaniu się lepszymi, Telemach potrzebuje kobiet, ponieważ obecność kobiet inspiruje mężczyzn do zmiany. Dlatego do Klubu zapraszam zarówno mężczyzn jak i kobiety.

 

Klub jest dla menedżerów, którzy wymagają od siebie więcej – dążą do pełniejszego poznania siebie i świata, odkrywając przy tym nowe obszary zaangażowania się w budowanie lepszego życia. Celem Klubu jest integracja menedżerów wokół Telemacha i dostarczanie im inspiracji do rozwoju.

 

Podstawową działalnością Klubu będą spotkania jego członków z wybitnymi przedstawicielami świata biznesu, nauki i kultury. Spotkania będą przebiegać w formie prezentacji, prelekcji lub dyskusji. W ich trakcie będą podejmowane zagadnienia istotne z punktu widzenia całościowego rozwoju menedżerów wspieranego przez Telemacha, a więc związane z rodziną, pracą i życiem publicznym. Tłem dla omawianych zagadnień będą przemiany kulturowe, społeczne, technologiczne i gospodarcze zachodzące we współczesnym świecie. Oto niektóre z pytań, na które poszukamy odpowiedzi podczas spotkań Klubu Telemacha.

 

 1. Czy stając się lepszymi ojcami, stajemy się również lepszymi menedżerami i obywatelami?
 2. Jak wychowywać szczęśliwe dzieci?
 3. Jaką wiedzę przekazywać swoim dzieciom?
 4. Czego menedżerowie mogą nauczyć się od żołnierzy sił specjalnych?
 5. Jakiego przywództwa można się nauczyć od jezuitów?
 6. Jakiej wiedzy potrzeba, by z powodzeniem zarządzać dziś biznesem?
 7. Jak podejmować dobre decyzje?
 8. Czy praca w korporacji psuje charaktery?
 9. Czy mężczyznom łatwo ze sobą współpracować?
 10. Dlaczego kultura wysoka ma znaczenie?
 11. Czy potrzebujemy jeszcze autorytetów?
 12. Dlaczego należy komunikować się etycznie?
 13. Jakich obywateli w Polsce potrzebujemy?
 14. Jakie zasoby kultury polskiej wspierają rozwój Polski?
 15. Dlaczego potrzebujemy pokory?
 16. Jak być szczęśliwym?
 17. Jakiej motywacji potrzebujemy, by stale się doskonalić?
 18. Czy potrafimy korzystać z daru przyjaźni?

 

Klub rozpocznie działalność w 2016 r. Obecnie pracuję nad formułą Klubu. Chcę ją określić w toku wzajemnego słuchania i wymiany zdań z osobami, którym choć trochę bliska jest idea Telemacha. Dlatego proszę, jeśli podoba Ci się Telemach, napisz, jakie tematy warto wg Ciebie podejmować w Klubie i jak wyobrażasz sobie organizację klubowych spotkań.

 

Artur Sikorski

Założyciel Telemacha