Debata to rodzaj sporu, w którym interlokutorzy przedstawiają swoje racje przed audytorium, aby uzyskać jego akceptację. Ważne jest więc, aby potrafili sprawnie, przekonująco argumentować, jednocześnie oceniając argumenty oponenta i odnosząc się do nich. Debata to sztuka wymagająca specyficznych umiejętności, m.in. krytycznej kooperacji i refleksu w interakcji. Na zachodnich uniwersytetach praktykuje się ją jako doskonałe narzędzie do kształcenia w polityce, biznesie, sądownictwie, do udziału w aktywnym życiu społecznym i publicznym, wszędzie tam, gdzie decyzje są podejmowane demokratycznie.

 

Rozwijaj swoje umiejętności retoryczne poprzez debatę, byś mógł sprawniej uzasadnić swoje zdanie, szybciej analizować argumenty drugiej strony, dostrzec i ocenić strategię argumentacyjną przeciwnika, a co za tym idzie modelować swoją strategię stosownie do okoliczności.

 

Cele warsztatu:

Nauczenie się jak prowadzić debatę, w szczególności jak posługiwać się silnymi argumentami, zjednywać ludzi do swoich pomysłów, a pospolite utarczki słowne,
w które wciągają was inni, przekształcać w wartościową dyskusję.

 

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z regułami prowadzenia debat, obejrzą fragmenty  punktów zwrotnych w kilku debatach, zapoznają się ze strategiami uczestnictwa w debacie, opracują własną strategię argumentacyjną w debacie nad określoną kwestią, wezmą udział w debacie i ocenią wzajemnie swoje wystąpienia.

 

Organizacja:

Prowadzący: językoznawcy i specjaliści w zakresie retoryki z Uniwersytetu Warszawskiego

Czas trwania: ok. 6 godzin

Catering: serwis kawowy i lunch

Termin i miejsce warsztatu do indywidualnego uzgodnienia

 

Poznaj pozostałe warsztaty Telemacha:

Efektywne działanie w każdych warunkach

Zarządzanie talentem

Jak inspirująco przemawiać

Zasady etycznej komunikacji

Bliżej – pełna łączność (warsztat dla ojców)

 

Jeśli jesteś zainteresowany warsztatem, skontaktuj się z nami.

 

NAPISZ DO NAS